• Dobrý štart 2019

• Ako je zvykom u nás v GLS, aj tento rok sa naši prváčikovia vybrali na zoznamovací výlet. Dobrý štart patrí k veľmi obľúbeným udalostiam žiakov GLS. Tradične sa aj tento rok konal pod majestátnymi Tatrami vo Veľkom Slavkove,v rekreačnom stredisku Aplend.

Nedostatok spánku, sranda, párty, hry, noví kamoši, jedlo... A ešte mnoho ďalších spomienok sa nám vynorí, keď sa povie Dobrý štart.

Po príchode do areálu sme za ubytovali v moderných pohodlných chatkách a prezreli si okolie.  V areáli nechýbal salaš, kde sme mali plnohodnotnú stravu.   Čas pobytu nám vyplnili  skvelí animátori, s ktorými sme zažili „kooopec“ srandy.

Úlohou animátorov bolo prostredníctvom rôznych aktivít  umožniť nám spoznať svojich nových spolužiakov. Animátori boli veľmi hraví, pozorní a záležalo im na tom, aby sme sa cítili dobre. Obidva večery sme trávili pri kvízoch, v ktorých sme sa dozvedeli zaujímavé veci o Slovensku. Druhý a zároveň aj posledný večer sa konala už dlho očakávaná párty. Nahodení do gala sme si zasúťažili a potom to prišlo. Prítmie, hudba, tanec, a veľa zábavy. Po večierku príjemne  spoločensky unavení sme sa odobrali do izieb, kde sme si ešte užívali  posledné chvíle nášho spoznávacieho pobytu.

A toto bol prvý výlet, ktorý sme si maximálne užili. Už sa tešíme, čo má pre nás ešte  to „horné gymko“ (už naše) pripravené.

Za prípravu a organizáciu celého týždňa  (2.9. – 6.9. 2019) vo Veľkom Slavkove ďakujeme  vedeniu školy, PhDr. Lenke Lukáčovej, našim triednym profesorkám a animátorom z Wachumby.

Monika Kmecová, Gymnázium L.Stockela