• Naše športovkyne prvé v krajskom kole

• Súťažný bedminton veru nie je plážový šport. Naše bedmintonistky a bedmintonisti aj tohto roku potvrdzujú, že sú v ňom skutoční majstri. 5.4. na okresnom kole dominovali a medzi 8 školami v oboch kategóriách nenašli premožiteľa. Už o 5 dní ich čakalo krajské kolo v Poprade. Rasťo Andrejovský a Matúš Vateha v konkurencii 8 tímov obhájili minuloročný bronz, prehrali iba v skupine s celkovými víťazmi z Prešova 1:2. V kategórii dievčat sa stretlo 6 tímov v dvoch skupinách. Linda Hlavinková a Monika Daňková obhajovali 2.miesto z minulého roka a podaril sa im husársky kúsok – najprv vyhrali skupinu a vo finále v rozhodujúcej štvorhre po skvelom výkone porazili domáce reprezentantky zo športového gymnázia. Znamená to, že 6.-7.5. sa naše baby prvýkrát predstavia na celoštátnom kole v Trenčíne. Blahoželáme a držme palce!

• Deň narcisov 2024

• 18.04.2024 (štvrtok) sa už 28. krát predávali na celom Slovensku narcisy na podporu onkologických pacientov ako súčasť zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine.

Aj naši študenti sa zapojili do zbierky ako dobrovoľníci v priestoroch našej školy a v uliciach Bardejova.

Všetkým darcom, ktorí si zakúpili narcis a takto prispeli  ĎAKUJEME.

Zároveň patrí vďaka všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa ochotne rozhodli pomôcť dobrej veci.

Viac o tom, ako pomáha Liga proti rakovine zo zbierky DEŇ NARCISOV nájdete na: https://www.dennarcisov.sk/ako-pomahame

• Via Litera 2023

• Esejistická súťaž Via Litera 2023 vyhlásená Knižnicou pre mládež mesta Košice a Rotary klub Košice na tému: Prečo som tu

Keď písanie baví, dievčatá  D. Lešková a n. Sabolová si odniesli aj umiestnenie a peknú cenu

• Exkurzia Brusel 2024

• Skupina mladých ambicióznych slovenských gymnazistov z krúžku Mladý Európan a maturanti z občianskej náuky svoje vedomosti prehlbovala a využívala prakticky v hlavnom meste Európskej únie, v Bruseli. Študenti Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove videli dejisko tých najdôležitejších procesov a rozhodnutí v Európskej únii. Členstvo v EÚ im nie je ľahostajné, a preto v rámci projektového a zážitkového vzdelávania navštívili dominanty Bruselu: Európsky parlament, Atómium, Múzeum európskej histórie a mnohé ďalšie.

Za možnosť navštíviť metropolu EÚ patrí poďakovanie vedeniu školy, rovnako aj Mgr. Františkovi Chrzanovi za sprostredkovanie zájazdu a zážitky z Bruselu a profesorkám Mgr. Jane Leškovej a PhDr. Lenke Lukáčovej za sprostredkovanie vedomostí o činnosti európskych inštitúcií, rozvíjanie zručnosti kriticky myslieť a upevňovanie demokratických hodnôt.