• Krok sun krok

      

     Dňa 12. 2. 2020 sa v PKO Čierny orol v Prešove uskutočnilo slávnostné vyhlásenie ankety Športovec prešovského samosprávneho kraja za rok 2019. najpopulárnejšom športovcovi spomedzi jednotlivcov, naj znevýhodnených športovcoch, kolektívoch dospelých a kolektívoch mládeže môže rozhodnúť aj verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania.

                 „Podujatie Športovec roka Prešovského samosprávneho kraja aj v tomto roku spojil tých najlepších z najlepších. Všetci nominovaní športovci reprezentujú región na domácich i zahraničných športoviskách a svojimi výkonmi a húževnatosťou sú pre nás ostatných vzorom a motiváciou. Je to najlepšia vizitka pre náš kraj a celé Slovensko, veď práve vďaka týmto výnimočným ľuďom nás pozná celý športový svet. Som nesmierne hrdý, že šport má v Prešovskom kraji takéto pevné miesto,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

     Bohatý program sa niesol v  duchu rôznych štýlov piesní i tancov, a tak mali zúčastnení možnosť vnímať umenie tanečníkov z tanečného klubu Grimmy Prešov či folklórneho súboru Šarišan. Videli sme aj silu cvičenia karate-skupiny, zaujala i zostava cvikov mladej gymnastky. Javisko sa rozozvučalo aj tónmi speváčok z Hotelovej akadémie J. Andraščíka v Bardejove. Veľká pocta patrila aj Gymnáziu Leonarda Stöckela, ich tanečníci sa tiež ocitli na divadelných doskách s diskotancom Freedom.

     Nervozita v zákulisí stúpala, svetlá zhasli, tanečníci vykročili na pódium a hudba sa zapla. Tancachtiví gymnazisti tancovali na energické piesne od Michaela Jacksona a Georga Michaela. Každý jeden krok dokonale dopĺňal súhru ich rúk a nôh. Nakoniec je poklona a potlesk ľudí z hľadiska balzam na dušu pre každého tanečníka.

     Ďakujeme pani riaditeľke Mgr. A. Gombošovej, že nás „posunula“ do Prešova a my sme tak mohli prezentovať našu lásku k tancu aj pred profi-športovcami.

     Nikoleta Štefanovová, žiačka Gymnázia L. Stöckela, 4.C