• Správa VVČ za šk. rok 2020/2021

        • (1)  a)  Údaje o škole

           

          Názov školy

          Gymnázium Leonarda Stöckela

           

          Adresa školy

          Jiráskova 12, 085 01 Bardejov

           

          Telefónne číslo

          054/472  2781 

           

          Webové sídlo školy

          www.gymlsbj.sk

           

          Adresa elektronickej pošty

          stockel@gymlsbj.sk

           

          Riaditeľka

           

          Mgr. Alena Gombošová

          Zástupkyňa riaditeľky školy

           

          RNDr. Renáta Mikitová

           

                      Rada školy pri Gymnáziu Leonarda Stöckela

           

          Podpredseda

          RNDr. Ján Kleban, PhD.

          Pedagogickí  zamestnanci

          RNDr. Ján Kleban, PhD.

           

          Mgr. Štefan Matiaš

          Ostatní zamestnanci

          Ing. Viera Semanová

          Zástupcovia rodičov

          Ing. Miroslav Matys

           

          MUDr. Martina Buchalová

           

          Ing. Marián Barančik

          Zástupcovia zriaďovateľa

          MUDr. Patrik Mihaľ

           

          Mgr. art. Juraj Bochňa, ArtD.

           

          Mgr. Martin Šmilňák

           

          Mgr. Vincent Urda 

          Zástupca žiakov

          Viktória Selmani

           

           

          (1)  b) Údaje o zriaďovateľovi

           

          Názov  zriaďovateľa

          Prešovský samosprávny kraj

          Sídlo

          Námestie mieru 2, 080 01 Prešov

          Telefónne číslo

          051 / 70 81 111 

          Adresa elektronickej pošty

          predseda@vucpo.sk

           

           

          (1)  c) Informácia o činnosti rady školy, poradných orgánov riaditeľa školy, počet a dátumy zasadnutí a prijaté uznesenia

           

          Informácia o činnosti Rady školy

           

          Zasadnutie č. 1

          12.10.2020

          per rollam

          Berie na vedomie:

          - informáciu o VVČ a dosiahnutých výsledkoch žiakov za šk. rok 2019/2020,

          - informáciu o dištančnom vzdelávaní.

          Zasadnutie č. 2

          10.02.2021

          per rollam

          Berie na vedomie:

          - kritéria pre prijímacie konanie v šk. roku 2021/2022 schválené pedagogickou radou,

          - zriaďovateľom schválený počet žiakov v šk. roku 2021/2022.

          Odporúča:

          - v šk. roku 2022/2023 otvoriť 4 triedy v odbore 7902 J00 gymnázium 4-ročné štúdium s počtom žiakov 100,

          - v šk. roku 2022/2023 otvoriť 1 triedu v odbore 7902 J74 gymnázium 5-ročné štúdium s počtom žiakov 28.

          Zasadnutie č. 3

          06.07.2021

          Berie na vedomie:

          - výsledky volieb predsedu a podpredsedu Rady školy,

          - ukladá predsedovi Rady školy zaslať zápisnicu do 3 dní od ustanovujúceho zasadnutia Rady školy.

           

          Informácia o činnosti Rodičovskej rady školy

           

          Zasadnutie č. 1

          24.09.2020

          - triedni dôverníci 1. ročníka

          - voľba predsedu Rodičovskej rady

          - informácia o príprave nového školského roka

          Zasadnutie č. 2

          16.11.2020

          per rollam

          - informácia o dištančnom vzdelávaní 

           

          Zasadnutie č. 3

          20.05.2021

          per rollam

          - návrat žiakov do škôl

          - schválenie finančného príspevku na odmeny   

            pre úspešných žiakov

           

          Informácia o činnosti Žiackej rady školy

           

          Zasadnutie č. 1

          18.9.2020

          - Plán práce ŽŠR na školský rok 2020/2021

          - návrh na kandidatúru za predsedu a podpredsedu

          Zasadnutie č. 2

          21.9.2020

          - voľba predsedu a podpredsedu ŽŠR

          - prerokovanie štatútu ŽŠR

          - činnosť ŽŠR v súvislosti s aktuálnou

            epidemiologickou situáciou

          Zasadnutie č. 3

          október 2020 február 2021

          per rollam

          - riešenie podnetov z dištančného vzdelávania

          - návrat žiakov 4. ročníka a 5.G triedy

          - program pre deti MŠ Vinbarg – Mikuláš

          Zasadnutie č. 4

          27.5.2021

          - nová voľba predsedu a podpredsedu (V. Selmani – ukončenie štúdia)

          - prerokovanie pravidiel fungovania oddychovej zóny – Klubovne

          Zasadnutie č. 5

          18.6.2021

          - návrhy na „Naj online učiteľ“

          - návrh na zriadenie zdravého bufetu v škole

          - návrh na opätovné slávnostné prijatie žiakov

            1. ročníka – Imatrikulácia

          - nové aktivity v rámci dobrovoľníctva

          - návrh na nové školské mikiny

           

           

          Výchovný poradca

           

          Mgr. Jana Ganzarčíková

          Školský psychológ

           

          PhDr. Katarína Stašáková

          Koordinátor

           

          - prevencie drogových závislostí  a sociálno-  

           patologických javov

          PhDr. Ingrid Molčanová  

          - environmentálnej výchovy a ochrany

           človeka a zdravia

          Mgr. Stanislava Varjanová

          - zdravotnej výchovy

          PaedDr. Gabriela Hurajová

          - ľudských práv a boja proti extrémizmu

          Mgr. Jana Lešková

          - študentskej rady

          Mgr. Jana Lešková

          - SOČ

          PhDr. Anna Šimová

          - zahraničnej spolupráce pre Nemecko

          Mgr. Marianna Pribilincová

          - zahraničnej spolupráce pre Rusko

          Mgr. Dana Mikulová

           

          Rodičovská rada

           

          P. č.

          Trieda

          Meno a priezvisko

          1.

          1.A

          Mgr. Peter Kukľa

          2.

          1.B

          Mgr. František Kuľka

          3.

          1.C

          PaedDr. Mária Exnerová

          4.

          1.G

          Ing. Jana Klebanová

          5.

          2.A

          Ing. arch. Alexandra Klimeková

          6.

          2.B

          Denisa Mochnacká

          7.

          2.C

          Alena Tančinová

          8.

          2.G

          Mgr. Ľuboslava Prokopčáková

          9.

          3.A

          Ing. Peter Golec

          10.

          3.B

          Ing. Vladimír Rúček

          11.

          3.C

          Ing. Jozef Kuľka

          12.

          3.D

          Mgr. Alena Fellegiová

          13.

          3.G

          Bc. Iveta Ribovičová

          14.

          4.A

          Mgr. Soňa Sosenková

          15.

          4.B

          Mgr. Alena Voľanská-Martičková

          16.

          4.C

          Mgr. Marek Meščan

          17.

          4.D

          Mgr. Darina Selmani

          18.

          4.G

          Mgr. Silvia Barančíková

          19.

          5.G

          Mgr. Zdenka Šinaľová

           

          Vedúci predmetových komisií

           

          P. č.

          Názov predmetovej komisie

          Vedúci PK

          1.

          PK slovenského jazyka a umenia a kultúry

          PaedDr. Jana Guľová, PhD.

          2.

          PK anglického jazyka

          Mgr. Jana Štalmachová

          3.

          PK nemeckého jazyka           

          Mgr. Marianna Pribilincová

          4.

          PK ruského, francúzskeho a španielskeho jazyka

          PhDr. Jarmila Almássyová

          5.

          PK dejepisu  a občianskej náuky

          PhDr. Anna Šimová

          6.

          PK matematiky        

          Mgr. Martina Harčaríková

          7.

          PK fyziky         

          RNDr. Martin Sendek

          8.

          PK chémie         

          Mgr. Jana Ganzarčíková

          9.

          PK biológie         

          RNDr.  Ján Kleban, PhD.

          10.

          PK informatiky        

          Ing. Nataša Hutňanová

          11.

          PK geografie      

          PhDr. Lenka Lukáčová

          12.

          PK telesnej a športovej výchovy

          Mgr. Marek Ondrušek

           

          Študentská rada

           

          P. č.

          Trieda

          Meno a priezvisko

          1.

          1.A

          Tamara Šuťaková

          2.

          1.B

          Tomáš Pribilinec

          3.

          1.C

          Dária Kapsdorferová

          4.

          1.G

          Kristína Hnidenková

          5.

          2.A

          Šimon Mizerák

          6.

          2.B

          Denisa Petrová

          7.

          2.C

          Ema Adamišinová

          8.

          2.G

          Markéta Ondošová

          9.

          3.A

          Soňa Tkačová

          10.

          3.B

          Viktória Kmeťová

          11.

          3.C

          Viktória Kuľková

          12.

          3.D

          Vanesa Rybovičová

          13.

          3.G

          Zuzana Katriničová

          14.

          4.A

          Petra Džubakovská

          15.

          4.B

          Samuel Kendra

          16.

          4.C

          Peter Udič

          17.

          4.D

          Viktória Selmani - predseda

          18.

          4.G

          Patrícia Greifová

          19.

          5.G

          Karin Kapsdorferová

           

           

              (1)  d) Počet žiakov

           

          Študijný odbor

          Počet žiakov

          Dievčatá

          Chlapci

          Z toho ŠVP

          7902 J00

          382

          254

          128

          1

          7902 J74

          130

          73

          57

          1

           

          Spolu

           

          512

           

          327

           

          185

           

          2

           

           

          (1)  e) Počet pedagogických a ďalších zamestnancov

           

          Počet zamestnancov školy

          70

          Plne kvalifikovaní pedagogickí pracovníci

          48

          Nepedagogickí pracovníci

          22

           

           

          (1)  f) Údaje o plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov

           

                V Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove pôsobilo spolu 48 pedagogických zamestnancov, z toho 3 na MD. Všetci spĺňali kvalifikačné predpoklady a vykonávali pracovnú činnosť v kategórii učiteľ.

           

          Kariérový stupeň

          začínajúci

          samostatný

          s 1. atestáciou

          s 2. atestáciou

          Pedagogický zamestnanec

          0

          13

          19

          16

           

           

          (1)  g) Informácie o aktivitách a prezentácii školy na verejnosti

           

                Súčasťou výchovno-vzdelávacej práce školy bolo aj vytvorenie podmienok pre odborný a osobnostný rast študentov a učiteľov GLS. Výsledkom tejto práce bolo aj množstvo aktivít, na ktorých mali možnosť študenti pod vedením pedagógov svoje schopnosti rozvíjať a prezentovať v rámci školy i na verejnosti. Mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 nás pripravila o množstvo aktivít, nakoľko škola od 16. marca 2020 prešla na dištančné vzdelávanie a mimoškolská činnosť, predmetové olympiády, športové súťaže a iné aktivity boli zrušené.

           

          1. Kultúrne podujatia: Vianočný online pozdrav – Živá pohľadnica,
          • príprava kultúrnych a vzdelávacích seminárov v spolupráci s Okresnou knižnicou J. Gutgesela v Bardejove:
          • Komično v umeleckých textoch s upriamením na Palárikovu tvorbu,
          • Martin Kukučín očami súčasníka,
          • Tradície a zvyky na Slovensku v období žatvy a v priebehu dožinkových slávností,
          • Mikulášsky program – sprievodné aktivity pre materskú škôlku (dobrovoľníctvo),
          • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok – aktivita pre domovy dôchodcov (dobrovoľníctvo),
          • spomienkové podujatie v Pamätníku – Záhrada holokaustu,
          • Školský informačný bulletin,
          • Európsky deň cudzích jazykov,
          • Frankofónna pieseň,
          • nové číslo časopisu Phase.

           

          1. Športové podujatia
          • športový deň pre 1. ročník.

             3.  Medzinárodná spoluprácamedzinárodná ruskoslovenská študentská výmena v meste Suzdaľ a projekt Korene Európy – spolupráca s Gymnáziom Ernesta Barlacha v nemeckej Unne a  Liceom Jána Kochanovského v Muszyne (veľké študentské pobytové výmeny v Bardejove, v Muszyne, Krakove) - zahraničné výmenné pobyty pre ochorenie COVID-19 zrušené

           

          1. Ostatné aktivity : a / tematicky zamerané a celoškolsky organizované akcie, exkurzie:
          • Výstup na Kriváň,

          -      organizácia okresnej súťaže „Korešpondenčný seminár z chémie“, „Anglická univerziáda“ a korešpondenčného seminára „Spiel mit!“ pre žiakov základných škôl dištančnou formou,

          -      riešenie korešpondenčných seminárov v programovaní a informatike KSP a KSI,

          -      online akcia Girl’s Day,

          -      písanie esejí  - Bardejov Jewish preservation committee,

          • spolupráca s platformou Zmúdi.sk,
          • Zero waste program,
          • Eko-nástenky a separačný kútik (výzvy vedúce k zlepšeniu životného prostredia a zvýšeniu environmentálneho povedomia žiakov),

           

          b/ zdravotnícke aktivity koordinované v spolupráci s ÚS SČK,  Ligou proti rakovine, materskými školami a  Úniou nevidiacich:

          • Biela pastelka,
          • Ponožková výzva – svetový deň Dawnovho syndrómu,

           

          c/ besedy s osobnosťami kultúrneho a spoločenského života:

          • online hodina s americkou lektorkou Madeline McLaughlin,
          • online diskusia cez Zoom s europoslancom Bilčíkom,
          • beseda s ambasadorom Unicef – Škola priateľská deťom – získanie certifikátu Škola priateľská deťom UNICEF,
          • prednáška spojená s diskusiou na tému – Prečo a ako učiť o holokauste,
          • Extrémizmus, rasizmus, xenofóbia, intolerancia – projekt „Natálka“,
          • Deň Zeme,
          • Suchý február – prednáška a aktivity,                           
          • Sociálna a študijná adaptácia, aj učiť sa treba učiť,
          • Šikanovanie,
          • Problémy s učením – Hĺbkový a povrchový prístup k učeniu (online),
          • Profil absolventa gymnázia jeho perspektívy, predpoklady a možnosti štúdia na Slovensku a v zahraničí (online),

           

          d/ propagačné a informačné aktivity:

          • v Ahoj Bardejov, v Bardejovských novostiach a v informačnom bulletine, na webovej stránke školy, na facebooku a instagrame GLS,
          • online Kalendárium GLS 2020/2021 – 1. polrok,
          • online Kalendárium GLS 2020/2021 – 2. polrok,
          • propagačné video – Deň otvorených dverí – bilingválne štúdium,
          • prezentácia o možnostiach štúdia na GLS,
          • online Deň otvorených dverí na GLS,
          • minivideá o aktivitách školy s názvom Pulz za múrmi GLS,
          • promo filmiky na YouTube – portréty šiestich bývalých absolventov,

           

          e/ vyššie súťaže organizované školou:

          • obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku – dištančná forma,
          • obvodné kolo olympiády v nemeckom jazyku – dištančná forma,
          • krajské kolo biologickej olympiády – dištančná forma,

           

          f/  ostatné aktivity:

          -      organizácia adaptačného kurzu pre študentov 1. ročníka Dobrý štart na GLS,

          • spolupráca so združením Vita in suburbium, s Unicefom.

           

               (1)  h) Informácie o projektoch, do ktorých je škola zapojená

           

          V školskom roku 2020/2021 sa naša škola zapojila do týchto projektov:

           

          • UNICEF – Škola priateľská deťom
          • Erasmus K1 – Growing Green Generations 
          • Erasmus+ – Zvýšenie kvality výučby v bilingválnej sekcii
          • Medzinárodný projekt „Európsky deň jazykov“
          • Odborné literárne semináre v spolupráci s okresnou knižnicou
          • História Židov v Bardejove/Židovský Bardejov – v anglickom jazyku
          • Online projekt a príprava na odbornú diskusiu, diskusiu s preživším, písanie esejí  - Bardejov Jewish preservation committee 
          • E-testovanie – Núcem
          • „Cvičná škola pre budúcich absolventov“ – UPJŠ Košice, UNIPO
          • Projekt – Partnerská škola UPJŠ a partnerská škola UNIPO
          • IT Akadémia – vzdelávanie 21. storočia
          • Kniha – nemý priateľ človeka
          • Projekt „Zdravý bufet“
          • Projekt na podporu miestneho rozvoja/Komunity – Mladí filantropi   
          • Projekt školská knižnica – materiálne vybavenie

           

           

               (1)  i) Informácie o výsledkoch inšpekčnej činnosti

                       V školskom roku 2020/2021 nebola vykonaná komplexná inšpekcia.

           

                      (1) j) Informácie o priestorových podmienkach a materiálno-technických podmienkach školy

           

                      Škola sídli vo vlastných priestoroch. Na vyučovanie slúži 10 univerzálnych učební s kapacitou 32 miest v základnom vybavení a špeciálne vybavené odborné učebne a laboratóriá:

          biológia - odborná učebňa pre 36 žiakov, vybavená počítačom, internetom     

                         - laboratórium s kapacitou 18 miest, zrekonštruované a vybavené pomôckami na laboratórne cvičenia z biológie

          fyzika - odborná učebňa pre 36 žiakov, vybavená počítačom, projektorom, internetom a zariadeniami na demonštráciu fyzikálnych javov

          • laboratórium s kapacitou 18 miest, vybavené počítačom, internetom a  interaktívnou tabuľou, pomôckami na praktické experimenty z fyziky

          chémiaodborná učebňa pre 36 žiakov, vybavená iBeam tabuľou, počítačom, internetom,

                     - seminárna učebňa pre 20 žiakov

                           - laboratórium s kapacitou 16 miest, novo zariadené a vybavené pomôckami, prístrojmi a zariadeniami na laboratórne cvičenia

          informatika – 3 učebne s kapacitou 14 - 15 žiakov, plne vybavené počítačmi prepojenými  

                                   na sieť

          multimediálna  učebňa 1 – učebňa s kapacitou 36 miest,  multimediálny dataprojektor a interaktívna tabuľa. Učebňa je využívaná predovšetkým pre biológiu.

          humanitné predmety – učebňa s kapacitou 32 miest, vybavená počítačom s internetom a dataprojektorom je využívaná predovšetkým pre vyučovanie ruského, francúzskeho a španielskeho jazyka

          multimediálna učebňa 2 a 3 – 2 učebne  pre dejepis a občianskej náuky, umenie a kultúru s kapacitou 32 miest, vybavené počítačom s internetom a dataprojektorom

          dejepis – učebňa pre 32 žiakov, vybavená počítačom s internetom, dataprojektorom, audiovizuálnou technikou a didaktickými pomôckami na výučbu dejepisu

          geografia – 2 učebne pre 32 žiakov, vybavené počítačom, interaktívnou tabuľou, internetom, audiovizuálnou technikou a didaktickými pomôckami na výučbu geografie

          anglický jazyk – 3 učebne s kapacitou 20 miest a nová učebňa pre 30 žiakov, vybavené počítačom s internetom, interaktívnou tabuľou

          multimediálna jazyková učebňa - jazykové laboratórium pre vyučovanie cudzích jazykov so softvérovým a hardvérovým vybavením

          nemecký jazyk – 2 učebne s kapacitou 20 miest vybavené počítačom, interaktívnou tabuľou a dataprojektorom

          slovenský jazyk – 2 odborné učebne s kapacitou pre 32 žiakov, majú k dispozícii počítač a multimediálny dataprojektor na prezentáciu pri vyučovaní

          matematika – 2 učebne s kapacitou 32 miest vybavené počítačom, interaktívnou tabuľou a dataprojektorom

          aula – miestnosť pre 80 žiakov, vybavená počítačom s internetom a dataprojektorom  a ďalšou audiovizuálnou technikou

          telesná výchova – telocvičňa s posilňovňou určená pre vyučovanie 3 skupín súčasne, polročné kurzy plávania v mestskej plavárni. Vyučujúci telesnej výchovy využívajú pri výuke atletické ihrisko 1. ZŠ a aj modernú záznamovú a počítačovú techniku.

           

          Učitelia majú vytvorené podmienky na ďalší odborný rast, v kabinetoch majú k dispozícii počítače s internetom, v zborovni a aule sú vytvorené technické podmienky pre organizovanie vzdelávania a seminárov.

           

          Školský rok 2020/2021 bol poznamenaný zložitými podmienkami na fungovanie školy, objavilo sa množstvo havárií, ktoré sme sa snažili priebežne riešiť.

          Po celkovej revízií a výmene elektroinštalácie v telocvični začali stavebné práce rekonštrukcie telocvične a výmena palubovky, ktoré boli aj vďaka zatvoreniu škôl  v čase pandémie ukončené. Zrekonštruovali sme spojovaciu chodbu, schody a chodbu pred telocvičňou. Opravili sme havarijný stav pivničných priestorov (jedna pivnica a chodba) – vystierkovanie, maľovanie, pokládka dlažby. Rekonštrukciou prešlo aj biologické laboratórium, nové elektro rozvody, voda, plyn, zakúpili sme nový bojler a nový nábytok. Vybudovali sme pre žiakov novú oddychovú miestnosť – klubovňa a študovňa.

          Naďalej sme pokračovali v zabezpečení základného materiálno-technického vybavenia v škole, výmena nábytku v kabinete biológie, telesnej výchovy a v miestnosti rádia RAJ. V  štyroch kabinetoch sme vymenili pracovné stoly a stoličky.

          Počas celého školského roka sme plnili plán údržby a plánovaných revízií na všetkých úsekoch.

          Na zníženie energetických nákladov školy bola vypracovaná projektová dokumentácia „Zateplenie obvodového plášťa budovy, spojovacej chodby a telocvične“. Nakoľko ide o veľkú investíciu v minulom roku sme začali projektovou dokumentáciou.

          Môžeme skonštatovať, že podmienky na zabezpečenie materiálno-technického rozvoja Gymnázia L. Stöckela v šk. roku 2020/2021 boli dobré.

           

          (1) k) Informácie o oblastiach, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky, o oblastiach, v ktorých má škola nedostatky

           

          Prehľad o vedomostných súťažiach, olympiádach a športových súťažiach

           

           

          Názov súťaže

           

           

          OK – umiestnenie

          miesto – meno žiaka

           

          KK – umiestnenie

          miesto – meno žiaka

           

          Celoslovenské kolo

          miesto – meno žiaka

           

          Olympiáda SJL

           

           

           

          Hviezdoslavov Kubín

          1.m – A. Vojtušová

          1.m – Š. Mizerák

           

           

          Vansová Lomnička

           

           

          1.  

          Hodžov novinový článok 2021

           

           

          (zatiaľ bez výsledkov)

          Sci-fi poviedka

          na výsledky čakáme

           

           

           

          Súťaž školských časopisov PSK

           

           

           

          Štúrovo pero

           

           

           

           

          Maturita

          v knižnici

           

           

           

          Olympiáda ANJ

          1.m – kat. 2A –

          Š. Mizerák

          1.m – kat. 2B– A. Kačmár

          1.m – kat. 2C2 –

          K. Jašeková

          kat. 2C1 – V. Slosarčík

          3.m – kat. 2A –

           Š. Mizerák

          5.m – kat. 2C1 – V. Slosarčík

          4.m – kat. 2C2 – K. Jašeková

           

          Jazykový kvet ANJ

           

           

           

           

          Expert Geniality show

           

           

           

          Angličtinár roka

           

           

           

          Olympiáda NEJ

          1.m – kat. 2A – L. Szalay

          2.m – kat. 2A – E. Philippiová

          1.m – kat. 2B – M. Bocko

          2.m - kat. 2B – D. Šinaľ

          1.m – kat. 2C – A. Jacková

          4.m – kat. 2A –L. Szalay

          5.m – kat. 2B – M.

          Bocko

          8.m – kat 2C – A. Jacková

          Jazykový kvet NEJ

           

           

           

           

          Olympiáda RUJ

           

          1.m – kat. B2 – S. Kramárová

          3.m – kat.B1 – P. Pangrácová

          6.m ÚR – katB2 – S. Kramárová

          Jazykový kvet RUJ

           

           

           

          Ruské slovo

           

           

           

           

          Olympiáda FRJ

           

          2.m – kat2B- P. Palubová

          3.m – kat2A – A. Valková

           

          Spievam po francúzsky

           

           

          2.m – A. Vojtušová

          2.m – P. Palubová

          Jazykový kvet FRJ

           

           

           

           

          Olympiáda ŠPJ

           

          4.m – kat. B –E. Semanová

           

          Olympiáda DEJ

           

           

          1.m – O. Tomko

          2.m – P. Golecová

          Židovské pamiatky v Bardejove

           

           

           

          Mladý Európan

           

           

          1.m – P. Golecová, L. Kocúroá, R. Kravčišinová

          Finálová účasť

          Eustory

           

           

           

           

          Súťaž čes – slov. gymnázií

           

          4.m – družstvo GLS

           

          Eurofondy 2024

           

           

           

          Olympiáda GEO

           

          1.m – kat.A –L. Jendrejovská

          1.m –kat.B –O. Tomko

          1.m – kat.Z –A. Kačmár

          postup na IGEO

          K. Kapsdorferová

           

          Olympiáda MAT

           

           

           

          Olympiáda INF

           

           

           

          Matematický klokan

           

           

          v kategórii Junior G34 – A. Kačmar 82,83%

          v kategórii Kadet G12 – R. Vasilega 87,93%

          Náboj – seniori

          Náboj - juniori

           

           

          91. m

          68. m

          Košický Matboj

           

           

           

          Korešpondenčný matematický seminár STROM

           

           

           

          Zenit v programovaní

           

          6.miesto – J. Š. Štofaník

           

          iBobor

           

           

           

          IT Fitness Test

           

           

           

          1.m SŠ – GLS  76,49%

          Digitálna škola –

           

           

           

           

          Olympiáda CHE  

           

          1.m - kat. A – S. Loziňáková

          1.m kat. B – P. Paľa

          9.m – katA – S. Loziňáková

          Online korešpondenčný tematický turnaj z chémie – UMB BB (OKTET)

           

           

           

          Olympiáda BIO

           

          1.m–kat.A –

          S. Loziňáková

          4.m –kat.B – Fertaľová

          8.m–kat.A –

          S. Loziňáková

           

          AMAVET_BIO

           

           

          G. Kolcunová  (medzinár. OL Moskva)

          Olympiáda FYZ

           

          1.m -kat. C – R. Vasilega

           

           

          Čo vieš o hviezdach

           

           

          ÚR - L. Hudák

          Športové súťaže

           

          1 x 1.miesto D. Ferková

           

           

           

                         

           

          Škola v školskom roku 2020/2021 pokračovala vo svojej úspešnej práci, no mimoriadna situácia s ochorením COVID-19 nás zastavila. Učitelia so žiakmi pracovali dištančnou formou aj pri krúžkovej činnosti, o čom svedčí úspešné umiestnenie našich chemikov, geografov, fyzikov a biológov v krajských a celoslovenských kolách olympiád dištančnou formou.

           

           

          Pochvaly riaditeľky školy pre študentov 1. – 5. ročníka GLS 

          v školskom roku 2020/2021

           

          1.A

          1. Daniela  Jurišinová – za úspešnú reprezentáciu školy v krajskom kole matematickej olympiády v kategórii C (RNDr. A. Almássy)
          2. Diana Tokarčíková – za 4. miesto na majstrovstvách kraja SŠ v zrýchlenom šachu online formou (RNDr. A. Almássy)

           

          1.G

          1. Letícia Szalay – za 4. miesto v krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2A (Mgr. M. Pribilincová)

           

          2.A

          1. Lucia Jendrejová – za 1. miesto v krajskom kole a za účasť v celoslovenskom kole geografickej olympiády v kategórii A (PhDr. L. Lukáčová)
          2. Šimon Mizerák – za 3. miesto v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2A (PK ANJ), za 1. miesto v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín v kategórii poézia s postupom do krajského kola a za prácu grafika Informačného bulletinu (PhDr. A. Šimová)
          3. Alexandra Valková – za 3. miesto v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku v kategórii 2A (Mgr. J. Vašičkaninová) a za 5. miesto v krajskom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry (PhDr. A. Šimová)
          4. Matúš Fignár – za prácu grafika Informačného bulletinu (PhDr. A. Šimová)

           

          2.B

          1. Bianka Fertaľová –  za 4. miesto v krajskom kole biologickej olympiády v kategórii B (PaedDr. G. Hurajová)

           

          2.C

          1. Peter Paľa – za 1. miesto v krajskom kole chemickej olympiády v kategórii B (RNDr. K. Kaňuchová)
          2. Petra Pangrácová – za 3. miesto v krajskom kole olympiády v ruskom jazyku v kategórii B1 (PhDr. J. Almássyová)
          3. Richard Vasilega – za 1. miesto v krajskom kole fyzikálnej olympiády v kategórii  C (RNDr. B. Holodňaková) a za aktívnu prácu v školskej televízii (PaedDr. J. Guľová, PhD.)
          4. Emma Philippiová – za aktívnu prácu v školskej televízii (PaedDr. J. Guľová, PhD.)

           

          2.G

          1. Oliver Tomko – za 1. miesto v krajskom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole geografickej olympiády v kategórii B (Mgr. M. Mikula), za 1. miesto v krajskom kole, za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole  dejepisnej olympiády dištančnou formou v kategórii B (PhDr. A. Šimová) a za úspešnú reprezentáciu školy v krajskom kole chemickej olympiády v kategórii C (Mgr. M. Harčaríková)

           

          3.A

          1. Petra Golecová – za 1. miesto v regionálnom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole súťaže Mladý Európan, za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži v tvorbe študentských projektov Eurofondue (PhDr. L. Lukáčová) a za 1. miesto v celoslovenskej chemickej súťaži OKTET (PK CHE)
          2. Lucia Kocúrová – za 1. miesto v regionálnom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole súťaže Mladý Európan, a za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži v tvorbe študentských projektov Eurofondue (PhDr. L. Lukáčová)
          3. Radoslava Kravčišinová – za 1. miesto v regionálnom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole súťaže Mladý Európan, a za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži v tvorbe študentských projektov Eurofondue  (PhDr. L. Lukáčová)
          4. Alexandra Benková - za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži v tvorbe študentských projektov Eurofondue (PhDr. L. Lukáčová)

           

          3.B

          1. Sára Kramárová – za 1. miesto v v krajskom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole olympiády v ruskom jazyku v kategórii B1 (PhDr. J. Almássyová)
          2. Michal Bocko – za 5. miesto v krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2B (Mgr. M. Pribilincová)
          3. Adam Kačmár – za 1. miesto v krajskom kole a za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole geografickej olympiády v kategórii Z (Mgr. G. Žáková, PhDr. L. Lukáčová)

           

          3.G

          1. Lukáš Hudák – za úspešnú reprezentáciu školy vo finále celoslovenskej vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach? (RNDr. B. Holodňaková)
          2. Eliška Semanová – za 4. miesto v krajskom kole olympiády v španielskom jazyku v kategórii B (Mgr. J. Štecová)

           

          4.G

          1. Vladislav Slosarčík – za 5. miesto v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2C1 (Mgr. D. Mikulová) a za prácu grafika Informačného bulletinu (PhDr. A. Šimová)
          2. Barbora Petričková – za aktívnu participáciu na tvorbe študijných materiálov predmetu geografia v bilingválnej sekcii (Mgr. B. Kuchariková) 

           

          4.A

          1. Bronislava Tulenková – za 2. miesto v krajskom kole súťaže Ruské slovo v kategórii spev, za aktívnu spoluprácu na podujatiach organizovaných v ruskom jazyku (PhDr. R. Kusendová), za aktívnu prácu v školskom speváckom zbore a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD.)
          2. Michaela Štrausová – za úspešnú reprezentáciu školy v obvodovom, v krajskom i v celoslovenskom kole olympiády z anglického jazyka (Mgr. D. Mikulová), za úspešnú reprezentáciu školy v obvodovom a v krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku, v súťaži Jazykový kvet, za aktívnu prípravu programu Korešpondenčného  seminára z nemeckého jazyka pre ZŠ (PhDr. M. Bušiková, PhD.) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)
          3. Sára Jeleňovská – za 2. miesto v krajskom kole súťaže Ruské slovo v kategórii spev, za aktívnu spoluprácu na podujatiach organizovaných v ruskom jazyku (PhDr. R. Kusendová), za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti (Mgr. L. Blaňárová) a za úspešnú reprezentáciu školy vo florbale dievčat počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. P. Čegiň)
          4. Kamila Kohutová – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)       
          5. Marek Paliga – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)       
          6. Radka Marcinová – za úspešnú reprezentáciu školy v digitálnej fotografii (PaedDr. J. Guľová, PhD.) a za úspešnú reprezentáciu školy vo florbale dievčat (Mgr. P. Čegiň) počas celého gymnaziálneho štúdia
          7. Tomáš Sosňak – za úspešnú reprezentáciu školy vo florbale chlapcov (Mgr. P. Čegiň) a vo futbale počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. R. Kica)
          8. Kristína Ellerová – za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. G. Žáková)
          9. Petra Džubakovská – za úspešnú reprezentáciu školy v digitálnej fotografii (PaedDr. J. Guľová, PhD.) a za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. G. Žáková)
          10. Simona Bobaliková – za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. G. Žáková)
          11. Filip Roman– za úspešnú reprezentáciu školy v matematických súťažiach počas celého gymnaziálneho štúdia (PK MAT)
          12. Mark Podolskyi – za 1. miesto v krajskom a v celoslovenskom kole súťaže Ruské slovo v kategórii próza, za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži Jazykový kvet a za aktívnu spoluprácu na podujatiach organizovaných v ruskom jazyku počas celého gymnaziálneho štúdia (PhDr. R. Kusendová)

           

          4. B

          1. Martina Voľanská-Martičeková – za aktívnu pomoc pri propagácii bilingválnej sekcie školy (Mgr. B. Kuchariková), za aktívnu prácu v žiackej školskej rade a za tvorbu žiackych projektov (Mgr. J. Lešková)
          2. Michal Čopák – za aktívnu účasť v  súťažiach v dejepise (Mgr. Š. Matiaš), za aktívnu prípravu a realizáciu Korešpondenčného seminára z chémie pre ZŠ (Mgr. M. Harčaríková) a za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. J. Štecová)
          3. Simona Gdovinová – za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. J. Štecová)
          4. Tomáš Haninčík – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          5. Jakub Marcin – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          6. Vanessa Puzderová – za úspešnú reprezentáciu školy vo florbale dievčat (Mgr. P. Čegiň) a v krajských kolách v basketbale počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. R. Kica)

           

          4. C

          1. Soňa Packová – za úspešnú reprezentáciu školy v matematických súťažiach (PK MAT) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)
          2. Kristína Steranková – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)
          3. Katarína Molčanová – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)
          4. Terézia Strončeková – za aktívnu spoluprácu na podujatiach organizovaných v ruskom jazyku, za účasť na olympiáde v ruskom jazyku (PhDr. J. Almássyová), za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová) a za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Ing. Z. Drusková)
          5. Peter Udič – za úspešnú reprezentáciu školy v matematických súťažiach (PK MAT) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          6. Marek Fejczo – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          7. Ľuboš Krukár – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová) a vo florbale chlapcov počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. P. Čegiň)
          8. Daniel Skonc – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          9. Annamária Jaroščáková – za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Ing. Z. Drusková)

           

          4. D

          1. Alexandra Jacková – za 1. miesto v krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2C (Mgr. M. Pribilincová) a za 1. miesto v súťaži študentských nápadov a projektov Eurofondue 2020 (PhDr. L. Lukáčová)
          2. Viktória Selmani – za úspešnú reprezentáciu školy v krajských i v celoslovenských kolách geografickej olympiády, za 1. miesto v súťaži študentských nápadov a projektov Eurofondue 2020 (PhDr. L. Lukáčová), za aktívnu prípravu a realizáciu Korešpondenčného seminára z chémie pre ZŠ (Mgr. M. Harčaríková), za aktívnu prácu v žiackej školskej rade, za tvorbu žiackych projektov (Mgr. J. Lešková) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD.)
          3. Natália Vavreková – za aktívnu prípravu a realizáciu Korešpondenčného seminára z chémie pre ZŠ počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. M. Harčaríková)
          4. Klára Zajacová – za aktívnu prípravu a realizáciu Korešpondenčného seminára z chémie pre ZŠ (Mgr. M. Harčaríková), za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová), za úspešnú reprezentáciu školy v digitálnej fotografii a za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. Š. Matiaš)
          5. Klára Holodňaková – za aktívnu prípravu a realizáciu Korešpondenčného seminára z chémie pre ZŠ (Mgr. Harčariková) a za reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. Hurajová, PhDr. Molčanová) a za úspešnú reprezentáciu školy v digitálnej fotografii.
          6. Anna Hankovská – za 1. miesto v súťaži študentských nápadov a projektov Eurofondue 2020 (PhDr. L. Lukáčová), za aktívnu prácu v žiackej školskej rade, za tvorbu žiackych projektov (Mgr. J. Lešková) a za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. Š. Matiaš)
          7. Erik Jurč – za 1. miesto v súťaži študentských nápadov a projektov Eurofondue 2020 (PhDr. L. Lukáčová)
          8. Soňa Riznárová – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. L. Blaňárová)
          9. Gréta Kolcunová – za výnimočnú reprezentáciu školy v krajských, v celoslovenských a v medzinárodných kolách biologickej olympiády a za získanie prestížnej medzinárodnej ceny High Scholler Researcher Badge v rámci prehliadky prác Step in to the future v Moskve a Genius Olympiade v New Yorku (RNDr. J. Kleban, PhD.)
          10. Alžbeta Vojtušová – za 3. miesto v celoslovenskom kole súťaže Spievam po francúzsky (Mgr. J. Vašičkaninová), za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskej súťaži Štúrovo pero a v krajskom kole súťaže PSK školských časopisov, za aktívnu prácu šéfredaktorky školského časopisu Phase, za aktívnu účasť v recitačných súťažiach Vansovej Lomnička a Hviezdoslavov Kubín (PhDr. A. Šimová), za aktívnu prácu v školskom speváckom zbore a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD., PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          11. Marek Michalov – za úspešnú reprezentáciu školy v hádzanej chlapcov (Mgr. P. Čegiň) a v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          12. Timea Guláková – za úspešnú reprezentáciu školy v krajskom kole súťaže PSK školských časopisov, za prácu grafika v redakčnom krúžku školského časopisu Phase (PhDr. A. Šimová) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          13. Simona Loziňáková – za 1. miesto v krajskom kole chemickej olympiády, za 9. miesto v celoslovenskom kole chemickej olympiády v kategórii A s postupom na Medzinárodnú chemickú olympiádu dištančne riadenú z Japonska, za úspešnú reprezentáciu školy v chemických olympiádach počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. J. Ganzarčíková), za 1. prvé miesto v krajskom kole a za 8. miesto v celoslovenskom kole biologickej olympiády v teoreticko-praktickej časti s postupom do výberu medzinárodnej reprezentácie (Mgr. S. Varjanová)
          14. Martina Vašková za výborný prospech počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. Š. Matiaš)

           

          5. G

          1. Karin Kapsdorferováza úspešnú reprezentáciu školy v krajských i v celoslovenských kolách geografickej olympiády, za postup do užšieho výberu na Medzinárodnú geografickú olympiádu IGEO 2021 (Mgr. M. Mikula), za aktívnu účasť v recitačných súťažiach Vansovej Lomnička a Hviezdoslavov Kubín, za aktívnu prácu v školskej televízii a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD.)
          2. Karin Jašeková – za úspešnú reprezentáciu školy v okresnom kole a za 4. miesto v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2C2 (Mgr. B. Kuchariková) a za úspešnú reprezentáciu školy v olympiáde v nemeckom jazyku počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. M. Pribilincová)
          3. Petra Palubová – za aktívnu reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti v anglickom jazyku, za aktívnu participáciu na príprave aktivít bilingválneho štúdia (Mgr. B. Kuchariková), za aktívnu účasť v recitačných súťažiach Vansovej Lomnička a Hviezdoslavov Kubín, za aktívnu prácu v školskom speváckom zbore, za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia(PaedDr. J. Guľová, PhD.), za reprezentáciu školy v krajských kolách v olympiáde vo francúzskom jazyku v kategórii 2B a 2A, za 1. miesto v celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet a za 2. miesto v celoslovenskom kole súťaže Spievam po francúzsky (Mgr. J. Štecová)
          4. Matej Hlavinka – za aktívnu reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti v anglickom jazyku, za aktívnu participáciu na príprave aktivít bilingválneho štúdia (Mgr. B. Kuchariková), za aktívnu spoluprácu na podujatiach organizovaných v ruskom jazyku, za úspešnú reprezentáciu školy v krajskom i v celoslovenskom kole v súťaži Ruské slovo (PhDr. J. Almássyová) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD.)
          5. Dominika Ferková – za 1. miesto v krajskom kole v online šachu žiakov stredných škôl, za úspešnú reprezentáciu školy v šachu, v matematickej olympiáde a v matematických súťažiach počas celého gymnaziálneho štúdia (RNDr. A. Almássy)
          6. Dominika Mikitková – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          7. Lukáš Magda – za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD., PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          8. Jozef Tokarčík – za aktívnu participáciu na príprave aktivít bilingválneho štúdia (Mgr. B. Kuchariková) a za úspešnú reprezentáciu školy v kultúrnej oblasti počas celého gymnaziálneho štúdia (PaedDr. J. Guľová, PhD., PaedDr. G. Hurajová, PhDr. I. Molčanová)
          9. Adam Mačejovský – za aktívnu participáciu na príprave aktivít bilingválneho štúdia počas celého gymnaziálneho štúdia (Mgr. B. Kuchariková)

           

          Všetky tieto výsledky a aktivity boli dosiahnuté obetavosťou učiteľov a uvedomelosťou žiakov napriek problémom, ktorými trpí väčšina štátnych škôl. Nedostatočné financovanie našej školy sa snažíme kompenzovať získavaním ďalších prostriedkov z rôznych grantov, dobrou spoluprácou s rodičmi aj s neinvestičným fondom IUVENESFOND pri GLS.

           

          Silné stránky školy

          1. Jedným z hlavných poslaní gymnaziálneho štúdia je kvalitná príprava žiakov na vysokoškolské štúdium. V minulom školskom roku bolo na VŠ prijatých 94,2 % žiakov, čo svedčí, že túto úlohu škola plní na dobrej úrovni.
          2. Škola vyučuje podľa alternatívneho učebného plánu pre gymnáziá,  ktorý voľbou vyučovacích predmetov v 3. a 4. ročníku umožňuje kvalitnú prípravu absolventov pre vysokoškolské štúdium.
          3. Plavecký výcvik v rámci povinných hodín telenej a športovej výchovy.
          4. Lyžiarsky kurz pre žiakov 2. ročníka, dotovaný štátnym príspevkom pre účastníkov.
          5. DT vo vyučovacom procese – kabinety a odborné učebne sú napojené na internetovú sieť a vybavené didaktickou technikou, ktorá umožňuje  využívanie didaktických technológií vo vyučovaní. Program Office 365 – využívanie MS Teams na on line výučbu.
          6. Komplexný plán výchovného poradenstva a jeho realizácia (aktívna práca výchovného poradcu,  školskej psychologičky, koordinátorov prevencie drogových závislostí a iných patologických javov, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, ochrany ľudských práv a boja proti extrémizmu, globálneho vzdelávania, triednych učiteľov a ostatných pedagógov a zamestnancov školy).
          7. Spolupráca s mimovládnymi organizáciami - príprave žiakov na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia, mieru, znášanlivosti, rovnosti pohlavia, priateľstva medzi všetkými národmi, etnickými, národnostnými a náboženskými skupinami.
          8. Spolupráca s múzeami v meste – organizovanie exkurzií a vyučovacích hodín naživo.
          9. Rozvinutá spolupráca so školami na medzinárodnej úrovni (Poľsko, Nemecko, Anglicko, Rusko).
          10. Spolupráca s  kultúrnymi, vzdelávacími, zdravotníckymi a správnymi inštitúciami a subjektmi tretieho sektora pri organizovaní besied, prednášok, prezentácii.
          11. Dobrá spolupráca s IUVENESFOND n. f., ktorého hlavným cieľom  je podpora výchovy a vzdelávania na GLS.
          12. Škola sa aktívne zapája do pilotných testov NUCEM-u, pôsobíme ako cvičná škola E testovania.
          13. Pravidelné pôsobenie zahraničných lektorov (Amerika – Addie, Nemecko – Meike).

          14. Využitie návštev rôznych osobností zo spoločenskej aj vedeckej oblasti v pedagogickom

          procese.

          15. Ďalšie  úspechy sme mali v týchto oblastiach:

          • tradícia v organizovaní poznávacích zájazdov (v čase mimoriadnej situácie cesty do zahraničia boli obmedzené a neodporúčali sa),
          • organizovanie korešpondenčného seminára z chémie, nemeckého jazyka a anglickej univerziády pre žiakov ZŠ,
          • spolupráca s UPJŠ – spolupráca pri organizovaní pedagogických praxí pre študentov Filozofickej a Prírodovedeckej fakulty UPJŠ a UNIPO.

           

          Slabé stránky školy

          • nefunkčný atletický štadión  (nedoriešené pozemkové pomery),
          • nedostatok, resp. neexistencia učebníc pre bilingválne štúdium,
          • nedostatočné vybavenie novou, modernou DT (nové učebne, PC pre vyučujúcich, notebooky na Home Office),
          • nedostatok finančných zdrojov na zahraničnú spoluprácu.

           

           

                 (4)  a) Počet žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

           

                   V školskom roku 2020/2021 sme evidovali dvoch žiakov so ŠVVP (dysgrafia), ktorí boli integrovaní do klasických tried.

           

           

           

           

            (4)  b) Počet prijatých žiakov do prvého ročníka

           

          Prijímacie konanie pre školský rok 2021/2022

           

           

           

          Počet prijatých prihlášok

           

          Počet prijatých

          žiakov

          Počet uchádzačov, ktorí úspešne vykonali prijímaciu skúšku

          Študijný odbor

          7902 J - gymnázium

          130

          85

          127

          Študijný odbor 7902 J74 gymnázium – bilingválne štúdium anglický jazyk

           

          67

           

          24

           

          61

           

            (4)  e) Zoznam študijných odborov 

           

          Študijný odbor

          7902 J00 gymnázium

          7902 J74 gymnázium - bilingválne štúdium

           

                 (4) f) Výsledky hodnotenia žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelania

           

          Trieda

          Počet žiakov

          Prospeli

          s vyznamenaním

          Prospeli veľmi dobre

          Prospeli

          1.A

          27

          22

          5

          0

          1.B

          29

          22

          5

          2

          1.C

          29

          18

          10

          1

          Spolu

          85

          62

          20

          3

           

          Študijný odbor 7902 J 74 - gymnázium - bilingválne štúdium

           

          V školskom roku 2020/2021 ukončilo 1. ročník 24 žiakov v jednej triede. Ich študijné výsledky sú nasledovné:

           

          Trieda

          Počet žiakov

          Prospeli

          s vyznamenaním

          Prospeli veľmi dobre

          Prospeli

          1.G

          24

          18

          5

          1

           

          Z uvedených výsledkov vyplýva, že väčšine prvákov sa podarilo zvládnuť aklimatizačné podmienky a prispôsobiť sa náročnému štúdiu na gymnáziu.

           

          Obdobie: 1. polrok, školský rok 2020/2021

           

           

           

          Počet žiakov

          Prospech

          Zameškané

          Ospr.

          Neospr.

             

          Trieda

          Počet žiakov

          Počet chlapcov

          Počet dievčat

          PV

          PVD

          P

          N

          Spolu

          Priemer

          Spolu

          Priemer

          Spolu

          Priemer

          Dvojky zo správania

          Priemerný prospech

          I. A

          27

          10

          17

          21

          6

          0

          0

          233

          8,63

          233

          8,63

          0

          0

          0

          1,24

          I. B

          29

          11

          18

          22

          6

          1

          0

          163

          5,62

          163

          5,62

          0

          0

          0

          1,33

          I. C

          29

          10

          19

          24

          4

          1

          0

          243

          8,38

          243

          8,38

          0

          0

          0

          1,29

          I. G

          24

          10

          14

          18

          4

          2

          0

          226

          9,42

          224

          9,33

          2

          0,08

          0

          1,29

          II. A

          29

          13

          16

          21

          8

          0

          0

          415

          14,31

          414

          14,28

          1

          0,03

          0

          1,29

          II. B

          28

          0

          28

          26

          1

          1

          0

          484

          17,29

          473

          16,89

          11

          0,39

          1

          1,17

          II. C

          28

          11

          17

          21

          7

          0

          0

          506

          18,07

          506

          18,07

          0

          0

          0

          1,31

          II. G

          26

          11

          15

          12

          10

          4

          0

          301

          11,58

          301

          11,58

          0

          0

          0

          1,54

          III. A

          25

          12

          13

          15

          7

          3

          0

          437

          17,48

          437

          17,48

          0

          0

          0

          1,46

          III. B

          26

          13

          13

          19

          5

          2

          0

          378

          14,54

          378

          14,54

          0

          0

          0

          1,33

          III. C

          25

          3

          22

          15

          5

          5

          0

          603

          24,12

          603

          24,12

          0

          0

          0

          1,47

          III. D

          26

          7

          19

          10

          8

          8

          0

          437

          16,81

          430

          16,54

          7

          0,27

          0

          1,63

          III. G

          31

          9

          22

          17

          11

          3

          0

          544

          17,55

          540

          17,42

          4

          0,13

          0

          1,43

          IV. A

          30

          12

          18

          22

          5

          3

          0

          700

          23,33

          700

          23,33

          0

          0

          0

          1,34

          IV. B

          29

          12

          17

          14

          8

          7

          0

          504

          17,38

          499

          17,21

          5

          0,17

          0

          1,62

          IV. C

          23

          5

          18

          16

          7

          0

          0

          691

          30,04

          691

          30,04

          0

          0

          0

          1,37

          IV. D

          28

          9

          19

          15

          9

          4

          0

          649

          23,18

          599

          21,39

          50

          1,79

          0

          1,48

          IV. G

          29

          17

          12

          14

          10

          5

          0

          521

          17,97

          520

          17,93

          1

          0,03

          2

          1,45

          V. G

          20

          10

          10

          13

          5

          2

          0

          253

          12,65

          248

          12,40

          5

          0,25

          0

          1,40

          19

          512

          185

          327

          335

          126

          51

          0

          8288

          16,19

          8202

          16,02

          86

          0,17

          3

           

           

           

           

           

           

          Obdobie: 2. polrok, školský rok 2020/2021

           

           

           

          Počet

          Prospech

          Zameškané

          Ospr.

          Neospr.

             

          Trieda

          Počet žiakov

          Počet chlapcov

          Počet dievčat

          PV

          PVD

          P

          Spolu

          Priemer

          Spolu

          Priemer

          Spolu

          Priemer

          Dvojky zo správania

          Priemerný prospech

          I. A

          27

          10

          17

          22

          5

          0

          540

          20,00

          540

          20,00

          0

          0

          0

          1,25

          I. B

          29

          11

          18

          22

          5

          2

          576

          19,86

          575

          19,83

          1

          0,03

          0

          1,32

          I. C

          29

          10

          19

          18

          10

          1

          751

          25,90

          751

          25,90

          0

          0

          0

          1,37

          I. G

          24

          10

          14

          18

          5

          1

          528

          22,00

          528

          22,00

          0

          0

          0

          1,30

          II. A

          29

          13

          16

          22

          7

          0

          980

          33,79

          980

          33,79

          0

          0

          0

          1,24

          II. B

          28

          0

          28

          25

          2

          1

          1188

          42,43

          1178

          42,07

          10

          0,36

          1

          1,16

          II. C

          28

          11

          17

          21

          7

          0

          794

          28,36

          794

          28,36

          0

          0

          0

          1,30

          II. G

          26

          11

          15

          15

          6

          5

          571

          21,96

          569

          21,88

          2

          0,08

          0

          1,50

          III. A

          25

          12

          13

          13

          6

          6

          689

          27,56

          689

          27,56

          0

          0

          0

          1,59

          III. B

          26

          13

          13

          16

          7

          3

          868

          33,38

          865

          33,27

          3

          0,12

          0

          1,45

          III. C

          25

          3

          22

          16

          6

          3

          898

          35,92

          898

          35,92

          0

          0

          0

          1,43

          III. D

          26

          7

          19

          13

          8

          5

          1170

          45,00

          1170

          45,00

          0

          0

          0

          1,60

          III. G

          31

          9

          22

          19

          9

          3

          917

          29,58

          917

          29,58

          0

          0

          0

          1,38

          IV. A

          30

          12

          18

          22

          5

          3

          1840

          61,33

          1840

          61,33

          0

          0

          0

          1,32

          IV. B

          29

          12

          17

          12

          9

          8

          1826

          62,97

          1826

          62,97

          0

          0

          0

          1,64

          IV. C

          23

          5

          18

          17

          5

          1

          1682

          73,13

          1682

          73,13

          0

          0

          0

          1,30

          IV. D

          28

          9

          19

          17

          9

          2

          1553

          55,46

          1553

          55,46

          0

          0

          0

          1,43

          IV. G

          29

          17

          12

          16

          9

          4

          1216

          41,93

          1197

          41,28

          19

          0,66

          2

          1,44

          V. G

          20

          10

          10

          13

          4

          3

          835

          41,75

          835

          41,75

          0

          0

          0

          1,41

          19

          512

          185

          327

          337

          124

          51

          19422

          37,93

          19387

          37,87

          35

          0,07

          3

           

           

          Minulý školský rok z hľadiska vzdelávacích výsledkov bol mimoriadny. Pandémia COVID 19 spôsobila, že od októbra 2020 sa prerušila prezenčná forma vyučovania a všetky školy prešli na dištančnú formu vyučovania.

          V rámci jednotlivých PK členovia využívali hlavne EduPage,  Office 365, mail, messenger.

          Od 09. 02. 2021 sa opäť zmenila situácia a žiaci 4. ročníkov sa vrátili k prezenčnému vyučovaniu.  Vyučovanie bolo narušované  karanténami a možnosťou pre žiakov -  nemusieť navštevovať prezenčnú  výuku.

          Počas dištančného vyučovania mali žiaci pravidelný kontakt so svojím učiteľom (pravidelné konzultácie – minimálne 1 hod. týždenne), mali možnosť online komunikácie cez EduPage, mail a online hodiny na MS Teams. Táto forma výučby vyhovovala introvertným žiakom, ktorí sa v triede nedokážu prejaviť. Žiaci mohli riešiť rôzne kreatívne úlohy a pracovať samostatne.

           

          Pozitíva:

          • zdokonalenie činností v prostredí Office 365 a EduPage pre učiteľov aj žiakov,
          • spoznanie nových portálov a platforiem výučby jednotlivých predmetov,
          • zdokonalenie technických zručností žiakov a učiteľov s DT,
          • rýchle vyhodnotenie on-line úloh, kvízov,
          • využitie iných foriem vyučovania pracovné listy, zvukové nahrávky, projekty, kvízy,
          • efektívnejšie plánovanie a využitie času žiakmi,
          • viac možností pre individuálny prístup ku žiakom,
          • správny a celý výklad učiva má žiak vždy k dispozícií,
          • rozvoj čítania s porozumením,
          • väčší dôraz na rozvoj samostatnosti žiakov.

          Negatíva:

          • absencia praktickej výučby (demonštračné pokusy, laboratórne cvičenia),
          • chýbajúci osobný kontakt so žiakmi,
          • nižšia aktivita žiakov na on line hodinách,
          • technické problémy žiakov a učiteľov (pripojenie na internet, vybavenie),
          • neobjektívne preverovanie vedomostí,
          • vysoká časová náročnosť prípravy študijných materiálov pre žiakov,
          • možnosť opísania riešenia od spolužiaka,
          • obmedzený čas na ústne preskúšanie,
          • písomné preskúšanie v konkrétnom čase u všetkých žiakov neefektívne (možnosť opisovania, výpadku siete),
          • slabší žiaci majú často problémy správne pracovať bez pomoci.

           

                       Tento hybridný systém vyučovania naozaj možno využívať len v mimoriadnych  situáciách a nemôže nahradiť klasické vyučovanie. Je to na úkor  obsahu vyučovania, učiteľ viac rozmýšľa o technike sprístupnenia učiva žiakom ako o kvalite vyučovania. Objektívnosť hodnotenia je najväčším negatívom tohto spôsobu vyučovania, lebo žiaci sú vynaliezaví a kreatívni aj v tom, ako sa dostať k vypracovaným materiálom bez námahy. Preto aj záverečná klasifikácia nie je  hodnotením vedomostí žiakov, ale skôr ich dôslednosti v plnení zadaní.

           

                 (4)  g) Výsledky úspešnosti školy pri príprave žiakov na výkon povolania

           

          V školskom roku 2020/2021 prebehli maturitné skúšky administratívnym spôsobom. Externá časť a písomná forma ústnej časti maturitnej skúšky bola zrušená (mimoriadna situácia – pandémia ochorenia COVID-19). Žiakom sa administratívne vypočítali známky z jednotlivých predmetov. Každý predmet započítaval do výslednej známky skupinu príbuzných predmetov.

                     

          Študijný odbor 7902 J00 gymnázium

           

          Predmet

          Počet žiakov

          Priemerná známka

          Slovenský jazyk a literatúra

          110

          1,64

          Anglický jazyk

          104

          1,39

          Ruský jazyk

          4

          1,20

          Francúzsky jazyk

          3

          1,33

          Nemecký jazyk

          2

          1,00

          Umenie a kultúra

          7

          1,14

          Občianska náuka

          48

          1,44

          Dejepis

          25

          1,76

          Matematika

          26

          1,81

          Informatika

          17

          1,24

          Biológia

          51

          1,20

          Chémia

          42

          1,40

          Fyzika

          1

          1,00

          Predmety dobrovoľnej maturitnej skúšky

           

           

          Matematika

          1

          1,00

          Rusky jazyk

          1

          1,00

          Umenie a kultúra

          1

          1,00

          Anglický jazyk B2

          1

          1,00

          Nemecký jazyk B1

          2

          1,00

          Nemecký jazyk B2

          1

          1,00

           

          Študijný odbor 7902 J74 gymnázium – bilingválne štúdium

           

          Predmet

          Počet žiakov

          Priemerná známka

          Slovenský jazyk a literatúra

          29

          1,59

          Anglický jazyk

          20

          1,40

          Nemecký jazyk

          2

          1,00

          Občianska náuka

          8

          1,00

          Dejepis

          2

          1,00

          Matematika

          9

          1,78

          Informatika

          5

          1,40

          Biológia*

          8

          1,25

          Chémia

          5

          1,40

          Fyzika

          1

          1,00

          Predmety dobrovoľnej maturitnej skúšky

           

           

          Informatika

          1

          1,00

          Francúzsky jazyk

          1

          1,00

           

           

                    (4) h) Výsledky uplatniteľnosti žiakov na trhu práce alebo úspešnosť pri prijímania žiakov na ďalšie štúdium

           

          Absolventi všetkých piatich tried posledného ročníka Gymnázia L. Stöckela pokračovali v dobrej tradícii školy a aj v tomto školskom roku dosiahli na prijímacích skúškach veľmi pekné výsledky:

           

          Počet absolventov v školskom roku 2020/2021..........................  130

          Počet absolventov, ktorí si podali prihlášky na VŠ ....................  127

          Počet prijatých absolventov na VŠ .............................................. 121

                                               

          Úspešnosť prijatia .......................................................................   93,1 %

           

          Najpočetnejšie zastúpenie našich posledných absolventov majú:

           

          Lekárske fakulty, zdravotnícke odbory

          33

          Ekonómia, medzinárodné vzťahy, manažment

          19

          Pedagogické fakulty    

          12

          Filozofické fakulty

          12

          Technika

          10

          Prírodné vedy

          8

          Informatika

          7

          Právo

          7

          Architektúra

          4

          Policajná akadémia

          4

          Teologická

          1

             

          Zahraničné štúdium

          Holandsko, Dánsko, Nemecko

          4

           

           

          (5) a) Informácie o finančnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy

           

          1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov:

           

          Mzdy................................839 187,- eur

          Fondy...............................310 460,- eur

          Bežné výdavky.................217 551,- eur

          Spolu:...........................1 367 198,-  eur

           

          2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov  alebo od inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť........0 eur.

           

          3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a  spôsob ich použitia v členení                      podľa financovaných aktivít:

           

          Mzdy......................................................12 027,- eur

          Fondy.......................................................5 111,- eur

          Bežné výdavky........................................    -        eur

          Spolu:.................................................... 17 138,- eur

           

          4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických alebo fyzických osôb........0 eur.

           

          5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov:........0 eur.

           

           

          Školská jedáleň v školskom  roku  2020/2021:      

           

                                       Počet zamestnancov ................................................7

          Mzdy vyčerpané:  ............................................38 681,- eur

          Fondy vyčerpané:.............................................15 921,- eur

          Dohody vyčerpané:....................................................0,- eur

          Bežné výdavky vyčerpané:.............................. 15 720,- eur

          Spolu:................................................................70 322,- eur

           

          Dotácie na kapitálové výdavky:................................................. 191 672,- eur

           

          Škola prikladá Správu o hospodárení za  rok  2020.

           

           

                    (5)  b) Informácie o aktivitách školy, ktoré realizuje pre žiakov v ich voľnom čase

           

                      V školskom roku 2020/2021, podobne ako v predchádzajúcich rokoch, sme zvýšenú pozornosť venovali talentovaným žiakom a krúžkovej činnosti. V čase mimoriadnej situácie spôsobenej ochorením COVID-19 bola krúžková činnosť a všetky mimoškolské aktivity zrušené. Dištančnou formou pokračovali krúžky olympiád, žiaci sa zúčastnili krajských a celoslovenských kôl dištančnou formou.

           

           

           

           

           

          V školskom roku 2020/2021 v škole pracovali tieto krúžky:

           

          1. Biologická olympiáda – teoreticko-praktická  časť 3. – 4.roč. kat. A – Mgr. Varjanová
          2. Biologická olympiáda – teoreticko-prakt. časť (B) – PaedDr. Hurajová
          3. Matematická olympiáda  3.-4. ročník kat. A – RNDr. Almássy
          4. Matematická olympiáda  2. ročník kat. B – RNDr. Almássy
          5. Matematická olympiáda  1. ročník kat. C a Z9 – RNDr. Mikitová
          6. Televízne spravodajstvo GLS – PaedDr. Guľová, PhD.,
          7. Fyzikálna olympiáda 1. roč. (kat D) – RNDr. Holodňaková
          8. Fyzikálna olympiáda  (kat C) – Mgr. Andrejovská
          9. Chemická olympiáda kat. A (3.,4. ročník)  – Mgr. Ganzarčíková
          10. Chemická olympiáda kat. C (1. ročník) –  Mgr. Harčaríková
          11. Chemická olympiáda kat. B (2. ročník) – RNDr. Kaňuchová
          12. Korešpondenčný seminár z chémie – Mgr. Harčaríková, RNDr. Holodňaková
          13. Olympiáda ľudských práv 1. – 4. roč. – Mgr. Lešková
          14. Olympiáda v ruskom jazyku – PhDr. Almássyová
          15. Geografická olympiáda  – PhDr. Lukáčová
          16. Geografická olympiáda – Mgr. Mikula
          17. Mladý Európan – súťaž  EÚ (pre 2. a 3.roč.) – PhDr. Lukáčová
          18. Dejepisná olympiáda – PhDr. Šimová
          19. Olympiáda v nemeckom jazyku – Mgr. Pribilincová
          20. Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – PaedDr. Guľová, PhD., PhDr. Šimová
          21. Redakčný – Phase – PhDr. Šimová
          22. Olympiáda vo francúzskom jazyku – Mgr. Vašičkaninová
          23. Olympiáda zo španielskeho jazyka – Mgr. Štecová
          24. Olympiáda z anglického jazyka – kat. 2A – Mgr. Nižník
          25. Olympiáda z anglického jazyka – kat. 2B – Mgr. Štalmachová
          26. Olympiáda z anglického jazyka - kat. 2C1, 2C2 – Mgr. Mikulová

           

           

           

                                                                                                                                    Mgr. Alena Gombošová

                                                                                                                                    riaditeľka školy

           

           

           

           

           

          Stanovisko Rady školy pri Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove

           

           

           

           

                      Rada školy pri Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove berie na vedomie informáciu o výchovno-vzdelávacej činnosti a dosiahnutých výsledkoch žiakov za školský rok 2020/2021. K predkladanej správe neboli pripomienky.

                                                                                                      

           Mgr. Štefan Matiaš

           predseda  Rady školy

           

           

           

          Stanovisko zriaďovateľa

           

           

           

           

                      Odbor školstva Prešovského samosprávneho kraja schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti školy, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2020/2021 v Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove.

           

           

           

           

               PaedDr. Ján Furman

               vedúci odboru školstva

           

          stiahnut_spravu_20_21_v_pdf_formate.pdf