• Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

• V roku 2005 vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN 27. január za medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.  V tento deň bol oslobodený najväčší koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau, ktorý bol konečnou stanicou aj pre našich spoluobčanov. Tragédia holokaustu pretrhla život a radosť v mnohých domácnostiach židovskej komunity. Nenávisť zvíťazila nad právom a demokratickými hodnotami, toleranciu vystriedal strach.

Spolu so študentami sme si pripomenuli tento deň na mieste, ktoré je dnes už len symbolickým dôkazom, že aj v našom meste žila šiesta   najpočetnejšia komunita.

Spomíname, nezabúdame!

• Učiteľská osobnosť Slovenska 2023

• Medzi TOP finalistami ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska 2023 sa objavila aj naša pani učiteľka Mgr. Jana Lešková, ktorá zaujala porotu svojou prácou.

Učiteľská osobnosť Slovenska je národná cena licencovaná medzinárodným ocenením Global Teacher Prize. Realizuje sa pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom.

• Lyžiarsky výcvik pod Ďumbierom

• Počas prvých januárových dní hneď po vianočných prázdninách sme sa my žiaci druhého ročníka zúčastnili nezabudnuteľného lyžiarskeho výcviku v nádhernom prostredí pohoria Nízkych Tatier.

Už od skorých ranných hodín sme sa venovali lyžovačke na svahu a zbierali sme nové lyžiarske skúsenosti pod dohľadom osvedčených inštruktorov – našich učiteľov. Ani nízke teploty pod nulou nám nebránili v tom, aby sme si užívali zábavu na svahu a spoločne prekonávali lyžiarske výzvy.

Večerné hodiny boli venované rozptýleniu a oddychu. Každá trieda mala za úlohu pripraviť kreatívny program, plný hier, súťaží a smiechu. Takto sme si užili nielen zábavu, ale aj posilnili vzájomné vzťahy a priateľstvá.

Tento lyžiarsky výcvik v Mýte pod Ďumbierom nám ponúkol nielen príležitosť zdokonaliť sa v lyžovaní, ale zanechal v nás aj nezabudnuteľné spomienky, ktoré si budeme ešte dlho pamätať.

• Ďeň otvorených dverí vo fotografiách

• Deň otvorených dverí svojimi aktivitami spestrili aj študenti humanitných predmetov - Občianskej náuky.

Rozprávali o:

1.  medzinárodnom programe DOFE, do ktorého sa zapojila naša škola v septembri 2023. Je to program, ktorý je zameraný na  osobnostný rozvoj študentov.

1. O pomerne bohatých aktivitách Školského parlamentu

1. pripravili si prezentáciu o kritickom myslení a mediálnej gramotnosti

• Študentský ples

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Aj v tomto školskom roku bolo nášmu gymnáziu cťou organizovať okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku.

🇬🇧🏆🥉🥈🥇✍️🗣🇺🇸

Súťaže sa zúčastnili študenti rôznych stredných škôl okresov Bardejov, Stará Ľubovňa, Svidník a Stropkov.

26 študentov si jazykové zručnosti preverilo v 4 kategóriách.

Za okres Bardejov postupujú do krajského kola naši študenti:

kategória 2A (žiaci 1. a 2.ročníka gymnázií)🥇 Margaréta Sabolová, 1.C

kategória 2B (žiaci 3. a 4.ročníka gymnázií) 🥇Dávid Purdeš, 4.A

kategória 2C2 (anglofónni žiaci) 🥇Emil Olejár, 2.G

Víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

PK ANJ

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Nemčinári  vyhrávali na každom fronte, samozrejme na tom olympijskom v okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku 18.01. 2024.

Okresné kolo pre kat. 2A, 2B, 2D organizovala a za samotný jej priebeh zodpovedala PK NEJ, Mgr. M. Pribilincová a PaedDr. J. Guľová PhD.  Hostili sme stredné školy bardejovského, staroľubovnianského a svidnického okresu.

A kategória 1B ( naši najmaldší súťažiaci - 1.G) sa v doprovode p. prof. M. Ondrušeka zúčastnili OK - olympiády v Prešove.

A tu už vidíte skvelé  výsledky našich žiakov

Kat. 1B: 1. miesto - Róbert Guľa 1.G ( pripr. Mgr. M. Ondrušek)

2. miesto – Lenka Tarnovská 1.G ( pripr. Mgr. M. Pribilincová)

Kat. 2A: 1. miesto – Laura Waldauf 1.B ( pripr. Mgr. M. Pribilincová)

2. miesto -  Miroslava Čepigová 3.G ( pripr. Mgr. M. Pribilincová)

Kat. 2B: 1. miesto – Sofia Kavuľová 5.G ( pripr. Mgr. M. Pribilincová)

Všetci naši víťazi postupujú do krajského kola. Všetkým zúčastneným aj víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!

Viel Glück!

Zároveň ďakujeme odbornej komisii za spolupácu a hladký priebeh celej súťaže.

PK NEJ

• Študentský ples v dynamických obrázkoch

• Školské kolo dejepisnej olympiády

• Školské kolo dejepisnej olympiády sa konalo   22.1. 2024. Zúčastnilo sa na ňom 32 žiakov 1. – 4. ročníka. Táto olympiáda je obľúbená medzi žiakmi,  ale problém je v tom, že pre všetky ročníky je test  rovnaký. Sú dve kategórie A a B, ale len vo výbere témy  odbornej práce.

Preto osobitne hodnotíme výsledky testu a osobitne obsah a úroveň odborných prác. Test pripravil Mgr. Š. Matiaš, pedagogický dozor  v dvoch triedach vykonávali Mgr. Š.Matiaš a Mgr. J. Štalmachová. Odborné práce hodnotila PhDr. A. Šimová v spolupráci s členmi PK.

Umiestnenie v testoch: Juraj Bilčák 4.A – 1. miesto

Lukáš Geralský  4.A - 2. miesto

Patrik Lenárt 1.G – 3.miesto

Vyhodnotenie odborných prác:

Juraj Bilčák  4.A – 1. miesto

Nina Ivanová 3.A – 2.miesto

Barbora Tarcalová 3.A – 3. miesto

V krajskom kole bude GLS reprezentovať Juraj Bilčák.